„Vilniaus prekybos“ reputacijos gynimo byla – reikšminga visam Lietuvos verslui

2015 - 10 - 28

„Didžiausios verslo grupės Baltijos šalyse – „Vilniaus prekyba“ – reputacijos byla yra reikšminga visam Lietuvos verslui, nes būtent ji parodys ar mūsų šalyje teisiniu keliu įmanoma apginti ūkinių subjektų ir akcininkų dalykinę reputaciją“, – sako advokatė dr. Liudvika Meškauskaitė. 

Šiuos žodžius įmonių grupę istorinėje byloje atstovaujanti advokatė išsakė po šiandien Vilniaus miesto apylinkės teisme įvykusio paruošiamojo „Vilniaus prekybos“ reputacijos bylos nagrinėjimo.

„Melaginga informacija, kurią paskleidė smulkusis „Vilniaus prekyba“ grupės akcininkas, labai pakenkė ir tebekenkia didžiausios įmonių grupės Baltijos šalyse bendrovėms“, – sako dr. L. Meškauskaitė. Anot advokatės, ši verslo grupė yra didžiausias privatus darbdavys Lietuvoje, todėl smulkiojo akcininko veiksmai tiesiogiai ar netiesiogiai palietė ir tūkstančius šių įmonių darbuotojų.

„Dar daugiau, niekuo nepagrįsti, tačiau ypač sunkūs kaltinimai buvo paskelbti kitų šalių žiniasklaidoje, todėl natūralu, kad jie kenkia ir visos Lietuvos verslo prestižui užsienyje. Juk partneriams kitose šalyse gali kilti įtarimų viso lietuviško verslo skaidrumu, jei tokie sunkūs kaltinimai metami lietuviško verslo flagmanui“ – teigia advokatė.

Viena didžiausių lietuviško kapitalo bendrovių UAB „Vilniaus prekyba“ dar rugpjūtį kreipėsi į teismą dėl smulkiojo akcininko Mindaugo Marcinkevičiaus viešai išsakytų šmeižikiškų pareiškimų įmonių grupės ir atskirų jos akcininkų atžvilgiu.

Vėliau, prie ieškinio prieš M. Marcinkevičių prisijungė ir verslininkai Nerijus Numavičius, Vladas Numavičius, Ignas Staškevičius ir Mindaugas Bagdonavičius. Tokiu būdu didžiausios lietuviško kapitalo įmonių grupės investuotojai siekia apginti ne tik valdomų įmonių, bet ir savo reputaciją.

Atgal